Spray: korekta prognoz

Warszawska spółka telekomunikacyjna Spray urealniła prognozy finansowe. Obecnie zarząd spodziewa się, że 2006 rok firma zamknie z 9,6 mln zł przychodu i 1,2 mln zł zysku netto.

W połowie roku spółka informowała o możliwości uzyskania 16 mln zł przychodu i 2,75 mln zł zysku. "We wcześniejszych prognozach na rok 2006 uwzględnialiśmy potencjalne przychody uzyskiwane z sieci telekomunikacyjnych należących do CATV Sp z o.o. i TELNAP Sp z o.o., których przejęcie planowane było na początek 2006 roku. Faktyczne podłączenie tych sieci nastąpiło jednak w IV kwartale 2006r. Tym niemniej na koniec 2006 roku Spółka uzyska planowaną wcześniej liczbę abonentów w zasięgu obecnie posiadanej sieci" - mówi Bogdan Paszkowski, prezes Spray SA.

Wyniki zbliżone do pierwotnie przewidywanych na bieżący rok spółka ma osiągnąć w 2007 r. - 18,1 mln zł przychodu i 2,6 mln zł zysku netto. Spray liczy na wzrost dzięki rozbudowie bazy abonentów i nowym usługom. Spółka prowadzi testy telewizji IP, ma wprowadzić także nowe usługi świadczone w radiowym paśmie 28 GHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200