Sprawa parametrów LCD Sharp wyjaśniona

Pierwszego lutego pisaliśmy o najnowszym, podstawowym modelu LCD w ofercie firmy Sharp. Otrzymaliśmy wtedy zapytania o potwierdzenie prawdziwości, bardzo dobrych parametrów technicznych tego panelu. O wyjaśnienie poprosiliśmy przedstawiciela firmy Sharp w Polsce i okazało się, że...

Pierwszego lutego pisaliśmy o najnowszym, podstawowym modelu LCD w ofercie firmy Sharp. Otrzymaliśmy wtedy zapytania o potwierdzenie prawdziwości, bardzo dobrych parametrów technicznych tego panelu. O wyjaśnienie poprosiliśmy przedstawiciela firmy Sharp w Polsce i okazało się, że...

Poniżej przedstawiam odpowiedź, którą otrzymaliśmy od polskiego dystrybutora, jednocześnie dziękując za poważne potraktowanie sprawy:

Szanowny Panie

Nawiązując do Pańskiej notatki w:http://www.itpartner.pl/news/news.asp?m=19&id=1887 na temat danych technicznych monitora LL-T15V1 pragnę wyjaśnić zaistniałą sytuację:

Rzeczywiście mógł się Pan spotkać z rozbieżnościami pomiędzy danymi dotyczącymi kontrastu w informacji prasowej a danymi w polskojęzycznej instrukcji obsługi dołączonej do monitora który jest testowany w IDG (jest aktualnie testowany w redakcji miesięcznika PC World – przypis red).

Dane, które jak Pan napisał pochodzą ze stron internetowych Sharpa dotyczą jednej strony na świecie - tzn w USA, gdzie informacje dotyczace kontrastu, jasności i kątów widzenia zupełnie odbiegają od podanych w informacji prasowej i instrukcji obsługi.

Sprawdziłem informacje na temat monitora LL-T15V1 we wszystkich dostępnych mi źródłach i na tej podstawie potwierdzam informacje podane w informacji prasowej (w załączniku przesyłam ulotkę monitora stworzoną w Japonii – a więc u źródła).

Różnice w kontraście pomiędzy ulotką a instrukcją obsługi w języku polskim wynikają z błędu popełnionego w trakcje jej tworzenia - została wpisana nieprawidłowa wartość kontrastu, my natomiast tego nie wychwyciliśmy - potwierdzeniem poprawnej wartości kontrastu może być angielskojęzyczna instrukcja obsługi (w załączniku przesyłam jej wersje elektroniczną - str. 22) która również jest dołączona do monitora dostarczonego do IDG.

Jeśli chodzi o strony internetowe Sharpa na świecie to na wszystkich, na których monitory są umieszczane, dane są zgodne z informacjami prasowymi – z wyłączeniem strony w USA.

Podaję adresy kilku z nich:

Wielka Brytania:http://www.sharp.de/10/12_1.asp?p=LLT-15V1&c=36&mc=15&a=&t=-1&o=

Włochy:http://www.sharp.it/products/show_prod.cgi?cod_prod=3281&stat_cat=9&stat_sca

t=52&stat_descr

Hong Kong:

http://www.sharp.com.hk/webapp/eip/ControllerServlet?action=productSpecDispl

ay&productId=LL-T15V1

Dane zawarte na tych stronach są zgodne z podanymi na najbardziej wiarygodnej stronie naszej firmy - SHARP CORPORATION w Japoni. Dane zawarte na stronie w USA zawierają błędy na temat kontrastu, jasności i kątów widzenia dlatego jako obowiązujące proszę traktować te, które zostały podane w informacji prasowej.

Oczywiście wszystkie wątpliwości wystąpiły na podstawie różnic w danych, do których Pan dotarł , za co jako pracownicy SHARP ELECTRONICS jesteśmy odpowiedzialni i bardzo przepraszam że doszło do takiej sytuacji. Jednocześnie jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za wskazanie błędu w instrukcji obsługi, która zostanie natychmiast poprawiona.

Jestem przekonany, że przekazane wyjaśnienia i załączniki pozwolą Panu rozwiać wszelkie wątpliwości na temat monitora LL-T15V1.

Raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuacje i dziękuję za wskazanie błędów.

Z poważaniem

Jarosław Czarnecki

SHARP ELECTRONICS POLSKA

Sales Specialist LCD Products

tel: 022 545 81 49

mobil; 0608 415 622

mailto:[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200