Sprawa Elektrimu odroczona

O tydzień warszawski Sąd Rejonowy przesunął termin kolejnego posiedzenia w sprawie określenia kondycji finansowej Elektrimu. Sąd zdecyduje czy możliwe jest uratowanie spółki czy też konieczne będzie ogłoszenie jej bankructwa.

W warszawskim Sądzie Rejonowym toczyły się dziś obrady dotyczące ustalenia czy postępowanie układowe z wierzycielami holdingu Elektrim SA powinno zostać otwarte. Elektrim zwrócił się do sądu o utajnienie postepowania, lecz sąd nie przychylił się do jego wniosku. Sędziowie, po przesłuchaniu władz Elektrimu, podjęli decyzję o odroczeniu posiedzenia do 16 stycznia. Wtedy zostanie najprawdopodobniej podjęta decyzja, czy rozpocznie się postępowanie układowe Elektirmu z obligatariuszami spółki czy to o ogłoszenie bankructwa firmy.

W warszawskim sądzie w ubiegłym tygodniu został złożony drugi wniosek w sprawie Elektrimu. Wniosek skierowali obligatariusze spółki, żądając ogłoszenia upadłości spółki, która nie wykupiła w terminie (do 17 grudnia ub.r.) obligacji zamiennych na kwotę 480 mln euro. Dodatkowym bodźcem dla obligatariuszy do złożenia dokumentów sądowych był fakt, iż Elektrim chciał 40-procentowego umorzenia zadłużenia i rozłożenia na raty reszty sumy zobowiązań.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Pod koniec grudnia ub.r. Elektrim złożył w sądzie swój wniosek o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200