Spotify testuje alerty bezpieczeństwa

Już wkrótce najpopularniejszy serwis streamingowy może otrzymać rozwiązanie podobne do Alertu RCB. Szwedzki gigant testuje bowiem alerty bezpieczeństwa w swojej aplikacji na urządzenia mobilne.

W obecnych czasach muzyka, podcasty czy audiobooki towarzyszą nam podczas dnia codziennego np. podczas dojazdu do pracy lub spacerów po mieście czy zakupów. Spotify - największy serwis streamingowy z muzyką na świecie testuje właśnie nowe rozwiązanie, które pozwoli na wysyłanie alertów alarmowych informujących użytkowników o niebezpieczeństwie.

Aplikacja mobilna Spotify
Źródło: spotify.com

Aplikacja mobilna Spotify

Źródło: spotify.com

Zgodnie z kodem źródłowym najnowszych wersji aplikacji mobilnych Spotify na urządzenia mobilne firma testuje na rodzimym rynku system dystrybucji publicznych ogłoszeń związanych z bezpieczeństwem publicznym - analogicznie do SMSów wysyłanych w ramach Alertu RCB w naszym kraju.

Zobacz również:

  • Spotify całkowicie porzuca wsparcie dla Car Thing
  • Ponad pół miliona kont Roku w niebezpieczeństwie po ataku
  • To nowe narzędzie AI zamienia tekst na muzykę

Spotify potwierdziło portalowi TechCrunch, że testuje system ostrzegania przed zagrożeniami.

Funkcja ta została po raz pierwszy odkryta przez technologa i inżyniera Chrisa Messinę, który wysnuł teorię, że usługa alertów awaryjnych może skłonić użytkowników Spotify do włączenia powiadomień w aplikacji. Często użytkownicy wyłączają powiadomienia z innych aplikacji, takich jak te w sieciach społecznościowych lub rozrywkowych, co utrudnia aplikacji przyciągnięcie uwagi użytkowników i promowanie nowych funkcji.

Obsługa alertów alarmowych może również umocnić pozycję Spotify jako bardziej niezbędnej aplikacji, którą warto mieć pod ręką. Podobne rozwiązania są z powodzeniem stosowane przez innych gigantów technologicznych - Meta, Google czy Apple.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200