Spotfire 6.0 - aplikacja BI firmy TIBCO do analiz w czasie rzeczywistym

TIBCO Software wprowadza na rynek nową wersję Spotfire 6 - autorską platformę BI (Business Intelligence) do tworzenia aplikacji analitycznych i udostępniania ich w spersonalizowanych interfejsach na dowolnych urządzeniach mobilnych. Spotfire w wersji 6 wspiera dodatkowo analizy w odniesieniu do danych geolokacyjnych.

Nową wersję wzbogacono o szereg narzędzi, kładąc nacisk na większe możliwości kontekstowego przetwarzania danych, wygodę użytkowania i automatyzację połączoną z mobilnym dostępem do informacji korporacyjnych.

Spotfire może funkcjonować jako samodzielny, niezależny system analityczny klasy Business Intelligence lub jako rozszerzenie już użytkowanej infrastruktury aplikacyjnej TIBCO. Nowe możliwości platformy Spotfire 6.0 zostały zaprezentowane na dorocznej konferencji TUCON w połowie października br. Oto niektóre z innowacji wprowadzonych do jej najnowszej wersji: zarządzanie przez cele (KPI) na poziomie jednostki; TIBCO Spotfire Consumer (opcja pomagająca sformatować treści i udostępniać je w spersonalizowanej formie); pogłębione analizy kontekstowe z możliwościami geolokalizacji (użytkownicy mają do dyspozycji wielowarstwowe mapy oraz wsparcie funkcjonalności geokodowania).

Zobacz również:

TIBCO Spotfire Business Author to kolejn nowa opcja, opcja, dzięki której użytkownik może eksplorować i wizualizować dane, niezależnie od tego, z jakiego źródła korzysta – z prostych arkuszy, kokpitów menedżerskich, bazy danych czy predefiniowanych systemów analitycznych) Spotfire 6.0 oferuje też nową funkcjonalność TIBCO Spotfire Event Analytics, która pomaga identyfikować I monitorować nowe trendy oraz wyjątki w analizowanych danych biznesowych, realizując to zadanie już na etapie generowania danych.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.


TOP 200