Spór niemieckich operatorów o iPhone'a

9 listopada br. iPhone trafił oficjalnie do sprzedaży na terenie Niemiec. Wyłączność na jego sprzedaż ma należąca do Deutsche Telekom sieć komórkowa T-Mobile. Konkurencyjny operator - Vodafone, oskarżył T-Mobile, że niezgodnie z niemieckim prawem zmusza klientów do podpisywania długoletnich umów przy zakupie telefonu Apple'a.

Jak informuje Gazeta.pl, I sąd w Hamburgu zdecydował, że T-Mobile ma zaprzestać tej praktyki i jeszcze w tym tygodniu zaoferować iPhone'a bez żadnych blokad. Problem w tym, że wyłączność na oferowanie iPhone'a to jeden z głównych warunków umowy między Apple'em a operatorem. T-Mobile nie zamierza na razie zmieniać zasad sprzedaży iPhone'a. Za dwa tygodnie ma się odbyć kolejna rozprawa w tej sprawie.

29 listopada iPhone ma zadebiutować we Francji. Tam umowę z Apple'em podpisał Orange, którego do zaoferowania "wolnego" iPhone'a zmusza tamtejsze prawo.

Więcej informacji: Europejska premiera iPhone'a

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200