Spółka K-BIT postawiła na chmurę Oracle

K-BIT (firma mająca swoją siedzibę w Tychach, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej) świadczy swoje usługi bazując na rozwiązaniach opracowanych przez Oracle, a jednym z najstarszych, zrealizowanych wiele lat temu wdrożeń tego typu jest system Allianz Życie Polska, który obsługuje grupowe ubezpieczenia na życie.

K-Bit

Firma rozwijała to wdrożenie przez kolejne lata. Na początku działało ono na bazie danych Oracle 8i, a dziś korzysta z oprogramowania Oracle 19c. Obecnie najważniejszym produktem spółki jest serwis iAgent24, z którego korzysta ponad 1000 użytkowników w całym kraju.

Jak mówi Jacek Tuszko (jeden ze współzałożycieli firmy K-BIT, „System został zbudowany w technologii Oracle APEX i korzysta od samego początku z serwera Oracle Enterprise Edition. Obsługuje rozbudowany moduł CRM, rejestry i rozliczenia, raportowanie, administrowanie siecią agencyjną. Cechują go także szybkość dostosowywania do zmieniających się wymagań klientów oraz doskonałe przystosowanie do środowiska Oracle Cloud”.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO

W roku 2019 K-BIT zdecydował się na przeniesienie aplikacji iAgent24 do platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Obie strony pracowały wspólnie nad optymalizacją środowiska pod względem wydajności przetwarzania, nie zapominając też o optymalizacji kosztowej. Dzisiaj K-BIT utrzymuje środowisko OCI dla ponad tysiąca klientów i cały czas pracuje nad migrowaniem kolejnych firm, które używają aplikacji iAgent24 w swoich lokalnych centrach danych. Obecnie K-BIT przygotowuje się na przejście do autonomicznej wersji bazy danych.

Michał Chmela z firmy Oracle podkreśla, że przetwarzanie danych w chmurze, to bez wątpienia przyszłość informatyki. I dodaje, „Za przyjęciem tego modelu przemawiają ogromne korzyści – takie, jak brak wstępnych inwestycji w infrastrukturę informatyczną, niższe koszty administrowania usługami w porównaniu do rozwiązań lokalnych, większe bezpieczeństwo danych, a także stabilna wydajność i wysoka dostępność”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200