Spółka ENTE zainwestowała w nową linię SMT

Polska spółka ENTE (projektant oraz producent urządzeń elektronicznych i systemów informatycznych) sfinalizowała rozbudowę swojej siedziby w Gliwicach, oddając do użytku nową linię SMT (z ang. Surface Mount Technology). Spółka zwiększyła tym samym znacznie swój potencjał produkcyjny i poszerzyła ofertę kierowaną do polskiego oraz zagranicznego przemysłu.

ENTE

Usługi EMS (Electronic Manufacturing Services) świadczone przez firmę dotyczą wsparcia projektowego, montażu i zakupu komponentów, części elektronicznych i obwodów drukowanych (PCB), testowanie oraz dostarczenie urządzeń do miejsca przeznaczenia. Spółka rozszerza ostatnio swoją działalność i pozyskuje coraz większą liczbę zarówno polskich, jak zagranicznych klientów, w tym ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, i USA.

Firma postanowiła więc rozbudować swoją siedzibę i halę produkcyjnej zlokalizowaną w Gliwicach o dodatkowe 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Zakupiła również automatyczną linię montażową SMT do nowej hali produkcyjnej, która wyposażona jest w znakowarkę laserową, jak również dwie linie SMT w skład których wchodzą maszyny typu pick and place oraz sitodrukarki pasty lutowniczej ze sterowaniem. Firma posiada również kilkanaście stanowisk do montażu THT (Through-Hole Technology; przewlekany montaż podzespołów).

Zobacz również:

  • Apple rozwiąże problemy iPhone'a 14 w przyszłym tygodniu
  • W Polsce ruszyła nowoczesna fabryka produkująca światłowody
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200