Spirent - nowy generator ruchu w sieci

Spirent Communications wprowadziła Spirent Test Center C1, przenośne urządzenie, które może pełnić rolę generatora ruchu w sieci lub analizatora do testowania ruchu w warstwach L2-7. Urządzenie jest przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw lub integratorów sieci.

Spirent Test Center C1 jest wyposażony w 4 porty Gigabit Ethernet RJ45 lub 2 optyczne 10 Gb/s. Każdy z nich może spełniać rolę generatora ruchu lub analizatora. Oprogramowanie dotyczące warstw L2-3 umożliwia generację ruchu IP oraz emulację protokołów routingowych BGP-4, OSPF, MPLS, multicast. Urządzenie oferuje również funkcje dotyczące warstw wyższych, umożliwia testowanie wydajności serwerów usługowych przez emulację klientów email, http, ftp, SIP i pomiar wydajności przy zwiększającym się obciążeniu. Tester C1 wspiera adresację IP v4 i IP v6. Oprócz tego pozwala na testowanie bezpieczeństwa sieci umożliwiając generację ataków typu DDoS i zagrożeń wywoływanych przez aplikacje i wirusy. Spirent Test Center C1 pozwala na ocenę podatności sieci na zewnętrzne ataki i analizę, na ile jest ona w stanie obsługiwać ruch w sytuacji pojawienia się ataku.

Dystrybutorem rozwiązań Spirent w Polsce jest Systemics-PAB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200