Spin przejął Informę

Spin po fuzji z Telmaksem wzmocniony został o koleją spółkę. Katowicka firma przejęła bydgoską Informę, specjalizującą się w rozwiązaniach billingowych dla dostawców energii.

We wtorek zarząd Spinu otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Katowicach o zarejestrowaniu połączenia. "Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, będziemy stale rozwijać kompetencje SPIN-u i budować naszą pozycję na rynku. Chcemy stać się potężnym dostawcą i integratorem aplikacji, adresowanych do różnych sektorów gospodarki, którego wiedza i doświadczenie przewyższy konkurencję. Billing jest dla nas kluczowy - to obszar, w którym specjalizujemy się od lat i będziemy podążać w tym kierunku, aby móc w pełni zaspokoić potrzeby naszych obecnych i przyszłych Klientów. Inkorporacja Informy jest naturalną koleją rzeczy, mówiliśmy o naszych planach względem niej już wcześniej. Połączenie ma służyć rozwojowi wspólnej oferty dla przedsiębiorstw sektora energetycznego i usług komunalnych" - powiedział Michał Górski, prezes zarządu Spin SA.

Na dzień rejestracji połączenia 100% kapitału zakładowego Informy należało już do Spinu, w związku z czym fuzję przeprowadzono bez podwyższania kapitału zakładowego i przyznawania w zamian nowych akcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200