Specyfikacje kalendarzy

W tym roku powinny pojawić się pierwsze produkty obsługujące nowe protokoły związane z obsługą informacji kalendarzowej.

W tym roku powinny pojawić się pierwsze produkty obsługujące nowe protokoły związane z obsługą informacji kalendarzowej.

Internet Engineering Task Force (IETF), podstawowe ciało standaryzacyjne w Internecie, zamierza wprowadzić specyfikację pięciu protokołów związanych z obsługą informacji kalendarzowej. Jest to wynik nacisku ze strony producentów oprogramowania do wspomagania pracy zespołowej.

Podstawowym elementem nowych protokołów jest jednolity format prezentacji danych kalendarzowych iCal (Internet Calendaring). IETF kończy właśnie prace nad wprowadzeniem specyfikacji sposobów przesyłania informacji zapisanych w tym formacie (m.in. po to, by mogła się ona odbywać z uwzględnieniem wymogów czasu rzeczywistego). Proponowane protokoły muszą przejść przez fazę testów. Chęć udziału w nich zgłosiły takie firmy, jak Netscape, Microsoft i Lotus.

Zastosowane rozwiązania pozwolą np. na ustalanie terminów spotkań między użytkownikami różnych systemów kalendarzowych. Zamiast wysyłać propozycję spotkania pocztą elektroniczną, czekając na pozytywną lub negatywną odpowiedź, będzie można odpytać system wykorzystywany przez drugiego użytkownika, kiedy ma on do dyspozycji czas wolny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200