Specyfikacja DDR-II ustalona

Organizacja JEDEC zajmująca się ustalaniem standardów układów pamięci ogłosiła specyfikację modułów DDR drugiej generacji, które trafią na rynek w 2004 roku.

Organizacja JEDEC zajmująca się ustalaniem standardów na rynku pamięci ogłosiła specyfikację modułów pamięci DDR drugiej generacji, które trafią na rynek w 2004 roku. DDR-II będą pracowały na płytach głównych z częstotliwościami 400, 533 i 667 MHz. Zrezygnowano z dołączenia do nich modułów o częstotliwości 600 MHz. Jeśli chodzi o pamięci DDR-II do kart graficznych to ustalono, że będą to kości taktowane z częstotliwością 800 MHz i 1000 MHz. Kości będą pracowały z napięciem 1,8 V, a ich pojemność wyniesie minimum 512 MB.

DDR-II będą używały podobnego zestawu instrukcji, co moduły DDR-I. Z nowych funkcji pojawi się m.in. OCD (of-chip driver calibration), ODT (on-die termination), burst interrupt oraz 4-bitowy, a nie 2-bitowy pre-fetch. Wszyscy najwięksi producenci pamięci zapowiedzieli udostępnienie testowych modeli DDR-II jeszcze przed końcem tego roku.

Zobacz również:

  • Czas na pamięci DDR5
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200