Specjalne wersje SUSE Linux dla polskich producentów komputerów

Od przyszłego tygodnia {{a:HTTP://bywalec.computerworld.pl/news/98613.html}}Novell zaoferuje {{/a}} platformę SUSE Linux Enterprise 10 (serwerowego SUSE Linux Enterprise Server oraz desktopowego SUSE Linux Enterprise Desktop) w wersji OEM, polskim producentom sprzętu komputerowego oraz tzw. składaczom. W ramach tego projektu amerykańska firma współpracuje z APN Promise, która zajmie się dystrybucją pakietów.

Pierwszym producentem, który zdecydował się na wykorzystanie w swoich produktach oprogramowania SUSE Linux Enterprise 10 w wersji OEM jest grupa Action. Systemy Novell będą oferowane wraz z komputerami biurkowymi i serwerami marki Actina. Natomiast wchodząca w skład grupy Action spółka California Computer będzie dystrybuować wersje OEM wśród kilku tysięcy własnych partnerów zajmujących się składaniem komputerów.

Warunkiem wykorzystania wersji OEM SUSE Linux Enterprise 10 jest przystąpienie firmy do programu partnerskiego Novell PartnerNet for Technology Partners. Udział w nim na poziomie podstawowym jest bezpłatny. W ramach programu partnerzy otrzymają wsparcie producenta, które obejmuje możliwość certyfikacji produkowanego sprzętu.

Dotychczas możliwość wykorzystania wersji OEM platformy linuxowej Novell mieli wyłącznie producenci komputerów określani jako A-brand, czyli największe międzynarodowe firmy takie jak IBM czy HP. Novell Polska doszedł jednak do wniosku, że duża część polskiego rynku małych i średnich przedsiębiorstw zaopatruje się w komputery u producentów B-brand oraz tzw. składaczy, do których adresowana jest właśnie nowa oferta OEM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200