Specjaliści od Linuksa poszukiwani

Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników IT, posiadających doświadczenie w zakresie pracy z systemami linuksowymi - wynika z raportu opublikowanego przez serwis Dice.com. Co ciekawe, dla znacznej większości pracodawców posiadanie certyfikatu potwierdzającego umiejętności pracownika nie jest najważniejszym kryterium zatrudnienia.

http://Dice.com to serwis rekrutacyjny dla pracowników IT. Na 49 tys. dostępnych w tej chwili w nim ofert pracy ok. 2,2 tys. dotyczy pracowników z doświadczeniem w pracy z systemami linuksowymi. "To o 190% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku" - mówi Scot Melland, szef Dice.com.

Ponad połowa 'linuksowych' ofert dotyczy programistów. Aż jedna trzecia oferowanych miejsc pracy znajduje się w Kaliforni.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie
  • Jest kolejna wersja jądra systemu Linux

Scot Melland zwraca uwagę, że pracodawcy nie wymagają zwykle posiadania certyfikatów poświadczających wiedzę w zakresie pracy z systemami linksowymi. Jego zdaniem, wynika to z faktu, że certyfikaty linuksowe nigdy tak naprawdę nie zostały odpowiednio spopularyzowane. Znacznie częściej pracodawcom zależy na udokumentowanym doświadczeniu w pracy na Linuksie - "Mantrą ostatnich 12 - 24 miesięcy jest 'doświadczenie'" - tłumaczy szef Dice.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200