Spam świąteczny

Przed świętami Bożego Narodzeniem o 650% nasila się zjawisko spamu. Oprócz zagrożenia dla przepustowości łączy oznacza to szybsze rozprzestrzenianie się wirusów.

Przed świętami Bożego Narodzeniem o 650% nasila się zjawisko tzw. "spamu" - zdaniem ekspertów z australijskiej firmy SurfControl, może to powodować poważne zagrożenie dla przepustowości łączy internetowych oraz wpływać na szybsze rozprzestrzenianie się wirusów.

Do "świątecznego spamu" eksperci zaliczają nie tylko masowo rozsyłane przez e-sklepy informacje o świątecznych "super-zakupach", ale również przesyłane przez indywidualnych internautów np. świąteczne kartki internetowe, wygaszacze ekranu czy filmy. Przedstawiciele SurfControl mówią, że dla niektórych firm masowe przesyłanie takich wiadomości może się skończyć zupełnym zablokowaniem serwerów pocztowych - dlatego sugerują użytkownikom przesyłanie świątecznych życzeń raczej za pośrednictwem tekstowego e-maila, niż animacji o wielkości 10 MB.

Zobacz również:

  • Google zwiększa bezpieczeństwo poczty w usłudze Workspace
  • Atak ransomware sparaliżował pracę systemu pocztowego jednego ze znanych dostawców usług chmurowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200