Spada liczba serwisów internetowych

Według raportu firmy Netcraft zmniejsza się ilość dostępnych w sieci stron i serwisów internetowych. Z szacunków analityków wynika, że liczba wygasłych i "porzuconych" domen internetowych przekracza liczbę domen nowo rejestrowanych.

Grudniowy raport firmy Netcraft, zajmującej się badaniem serwisów WWW, wykazał, że liczba stron w Internecie spadła w porównaniu do listopada 2001 r. o ponad 182 tys. W grudniu ub.r. internauci mieli do dyspozycji 36 276 252 stron WWW. Według specjalistów z Netcraft średni czas utrzymywania w sieci domeny .com wynosi ok. 2 lata. Z grudniowych badań wynika, że liczba wygasłych i "porzuconych" domen internetowych przekracza ostatnio liczbę domen nowo rejestrowanych. Ilość domen .com w ciągu ostatniego kwartału zmniejszyła się o 130 tys.

Spadek ilości dostępnych serwisów w Internecie następuje dopiero po raz drugi odkąd Netcraft przeprowadza takie analizy, czyli od 1995 roku.

Zobacz również:

  • Klęska urodzaju danych
  • O co pytaliśmy Google w mijającym roku?
  • Kod źródłowy WWW sprzedany
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200