SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych

Elon Musk wpadł na nowy pomysł. Chce aby jego firma dostarczała internet do autobusów szkolnych w USA.

Firma SpaceX będąca oczkiem w głowie Elona Muska zamierza w dalszym ciągu rozwijać własny dostęp do internetu satelitarnego Starlink, który w przyszłości ma być dostępny w każdym miejscu na świecie.

SpaceX ma zamiar dostarczyć internet satelitarny do autobusów szkolnych
Źródło:  Marcelo Cidrack / Unsplash

SpaceX ma zamiar dostarczyć internet satelitarny do autobusów szkolnych

Źródło: Marcelo Cidrack / Unsplash

SpaceX po wydaniu i spopularyzowaniu stacjonarnych stacji dostępu do internetu satelitarnego, które wykorzystywane są również w Ukrainie, zdecydował się na spopularyzowanie nowej wersji, która pozwala na wykorzystanie internetu satelitarnego w samochodach.

Zobacz również:

Elon Musk z pewnością nie jest zadowolony z utraty intratnego kontraktu na dostarczanie szybkie internetu szerokopasmowego na obszarach wiejskich Stanów Zjednoczonych.

Aby zniwelować tą stratę firma Elona Muska wpadła na nowy pomysł. Jednym z celów jest dostarczenie internetu Starlink dla autobusów szkolnych w Stanach Zjednoczonych. Firma złożyła już stosowny wniosek do FCC - Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych.

SpaceX zamierza rozszerzyć dostęp do usług internetowych dla uczniów w "obszarach nieobsługiwanych przez naziemne alternatywy". Firma ma zamiar zaangażować w cała inicjatywę rząd Stanów Zjednoczonych.

W formularzu zaznaczono, że firma przeprowadziła już pilotażowe testy satelitarnych usług internetowych dla autobusów szkolnych podróżujących na trasach, których pokonanie w całości zajmuje co najmniej 60 minut.

SpaceX zamierza oferować dostęp do internetu satelitarnego na liniach, na których nie ma odpowiedniego zasięgu sieci komórkowej - ponownie mowa zatem o amerykańskich wsiach, gdzie SpaceX straciło niedawno duży kontakt.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200