Sony zwalnia deweloperów gier

Koncern Sony poinformował, że ma zamiar zredukować zatrudnienie w swoim amerykańskim oddziale zajmującym się produkcją gier. Nie podano jednak, kiedy i ile osób straci pracę.

Japońska firma najwyraźniej czuje coraz większą presję ze strony Wii i Xboksa 360. To już drugie tego typu oświadczenie w ciągu ostatnich miesięcy. W kwietniu dowiedzieliśmy się bowiem, że europejski oddział Sony Computer Entertainment może zwolnić nawet 160 osób, czyli 8,4 procenta załogi. PlayStation 3, najnowsza konsola Sony, która miała być co najmniej tak wielkim przebojem jak dwa poprzednie wcielenia PS, dotychczas nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Najlepiej sprzedającą się w tej chwili konsolą nowej generacji jest Wii firmy Nintendo. Najwięcej urządzeń sprzedał Microsoft (od chwili wprowadzenia na rynek Xboksa 360), który miał rok przewagi nad rywalami. Bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba sprzedanych konsoli Nintendo przekroczy liczbę konsoli z Redmond. Microsoft wydaje się tym nie martwić - jego prawdziwym rywalem jest bowiem Sony. PlayStation 3 i Xbox 360 kierowane są bowiem na ten sam segment rynku. Oba produkty to zaawansowane urządzenia multimedialne, podczas gdy Wii to typowa, znacznie od nich tańsza, konsola.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200