Sony zamyka swoje biuro w Gdyni oraz dwa inne w Europie

Do takich wiadomości związanych z epidemią koronawirusa zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Portal Business Insider donosi, że firma Sony zdecydowała się zamknąć w Europie swoje trzy placówki, z których jedna znajduje się w Polsce.

Chodzi o biuro firmy Sony znajdujące się w Gdyni, które będzie zamknięte przez dwa tygodnie. Informacje taką przekazał wczoraj agencji prasowej PAP Kamil Krzywański, pracownik biura prasowego Sony Polska. Pracownicy zamkniętego biura mają pracować z domu.

Pozostałe biura znajdują się w Wielkiej Brytanii i Francji. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, to Sony zdecydowało się na taki krok po tym, gdy okazało się iż jeden z pracowników zatrudnionych w londyńskim bierze firmy przebywał w kraju, w którym panuje epidemia koronawirusa. I chociaż u żadnego z pracowników nie stwierdzono obecności koronawirusa, to firma wolała dmuchać na zimne i zamknęła całe biuro.

Zobacz również:

W notatce dla personelu Sony podanej przez portal TBI, firma przekazała, że "zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników ma ogromne znaczenie. Uznaliśmy, że ważne jest, aby poinformować, że jeden z naszych pracowników w Londynie mógł zostać narażony na koronawirusa, biorąc pod uwagę jego ostatnie podróże do dotkniętego wirusem obszaru".


TOP 200