Sony wzbogaca serię cyfrowych walkmanów

Przenośne odtwarzacze audio firmy Sony z wbudowanym twardym dyskiem, zyskują nowe oblicze dzięki drugiej odsłonie tych produktów, oznaczonej symbolem NW-HD2.

Sony wzbogaca serię cyfrowych walkmanów

Sony NW-HD2 - cyfrowy walkman

Po raz pierwszy o zaprezentowaniu odtwarzacza plików audio NW-HD1 (network walkman), informowaliśmy na początku lipca w artykule "Cyfrowy następca walkmana". Zmiany w kolejnej wersji urządzenia - NW-HD2 - są raczej kosmetyczne.

Powiększono zakres dostępnych wersji kolorystycznych (model NW-HD1 dostępny był w srebrnej oraz czarnej obudowie). Obecnie zostały dodane różowe oraz niebieskie wersje obudowy. Zmodyfikowano również kolor podświetlenia 1,5-calowych wyświetlaczy LCD. NW-HD1 wyświetlacze świeciły na zielono, zaś w modelu NW-HD1 świecą na niebiesko.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos

Najważniejsza ze zmian technicznych dotyczy sposobu ładowania baterii odtwarzacza, która nie wymaga teraz od użytkownika umieszczania cyfrowego walkmana w specjalnej stacji dokującej. Z kabla słuchawkowego zniknął również panel kontrolujący głośność odtwarzanej muzyki. Tak jak w poprzedniej wersji odtwarzacza, posiada on 20-gigabajtowy dysk twardy i obsługuje autorski format Sony - ATRAC3. W komplecie znajdziemy oprogramowanie, umożliwiające przekonwertowanie szeregu formatów na ATRAC3 (między innymi MP3).

Co najbardziej zainteresuje potencjalnych nabywców NW-HD2 to jego niższa cena w porównaniu z poprzednikiem - 360 USD (model NW-HD1 kosztuje 499 USD).

Więcej informacji: Sony

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200