Sony wprowadza najnowszy panel LCD

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowego modelu wyświetlacza LCD oznaczonego symbolem M51.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/sony2.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

W ofercie polskiego oddziału firmy znalazł się nowego model wyświetlacza LCD oznaczonego symbolem M51. Wyświetlacz ten wyposażony jest w ekran o przekątnej 15,1" (39cm). Wielkość plamki to 0,30 mm a poziom kontrastu wynosi 300:1.

Grubość ekranu M51 wynosi 48mm. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny zestaw elektroniki, odpowiedzialnej za wyświetlany obraz. Rozwiązanie to wykorzystuje jeden samodzielny układ elektroniczny zamiast trzech oddzielnych, tak jak stosowano to dotychczas w panelach LCD. Zastosowanie jednego układu nie tylko znacznie zmniejsza zużycie energii, ale także poprawia jakość obrazu dzięki mniejszej ilości zakłóceń podczas transformacji z poziomu analogowego na cyfrowy.

Rozdzielczość obrazu zalecana przez producenta to 1024x768 pikseli przy odświeżaniu na poziomie 75Hz. W trybie SXGA model ten osiąga rozdzielczość 1280x1024 piksele przy częstotliwości odświeżania 75Hz. Dzięki zastosowaniu funkcji ADS (Advanced Digital Smoothing), która odpowiada za ostrość konturów na całej powierzchni ekranu, nawet praca w niższych rozdzielczościach nie oznacza utraty jakości obrazu.

M51 posiada funkcję autokalibracji, dzięki której sam dostosowuje, odpowiednio przetwarza i ustawia sygnał wizyjny docierający do monitora z komputera.

Na odwzorowanie kolorów duży wpływ ma zastosowanie specjalnych filtrów, pozwalających osiągnąć jakość obrazu zbliżoną do monitorów z kineskopem Trinitron. Nowy mechanizm kontroli kolorów RGB pozwala zmieniać temperaturę barw bez wpływu na poziom kontrastu i jasności. Dzięki funkcji OSD (On Screen Display) użytkownik może sam ustawiać parametry obrazu na ekranie monitora. Panel wyposażono w ruchomą podstawę, która pozwala na ustawienie ekranu pod kątem 30 stopni - pozycji najbardziej ergonomicznej dla użytkownika. Można go także powiesić na ścianie. M51 posiada wbudowane stereofoniczne głośniki.

Panel spełnia wymogi normy TCO'99 i wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem energii - zaledwie 18W podczas pracy i 2W w trybie uśpienia.

Jak wszystkie modele monitorów Sony i ten objęty jest trzyletnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna netto to 5,2 tys. zł.

Nowy monitor Sony już jest dostępny w sieci dystrybutorów Sony Poland.

Sony Polska

www.sony.com.pl


TOP 200