Sony wprowadza na rynek najszybsze na świecie karty pamięci SD

Sony zaprezentowała nowe karty SD serii SF-G, które po zainstalowaniu w urządzeniu zgodnym ze standardem UHS-II pozwalają zapisywać dane z rekordową prędkością 299 MB/s.

Według producenta SD SF-G, są obecnie najszybszymi pamięciami flash na rynku przeznaczonymi do profesjonalnych zastosowań.

Nowe karty są dostępne w wersjach o pojemności 32, 64 i 128 GB. Opracowany przez Sony algorytm wykorzystywany przez karty pamięci SD SF-G zapobiega spadkowi prędkości zapisu nawet przy wprowadzaniu kolejnych serii zdjęć. W zapewnieniu bezpieczeństwa zapisanych materiałów pomagają takie cechy, jak wodoodporność czy ochrona przed oddziaływaniem ładunków statycznych.

Zobacz również:

  • Sony przywraca do życia kultową markę Walkman

Jeśli dojdzie do przypadkowego skasowania zdjęć, to program Sony File Rescue pozwala szybko odzyskać usunięte fotografie i filmy, w tym obrazy w formacie RAW oraz pliki wideo 4K XAVC-S.

Razem z serią SF-G firma Sony wprowadza nowy czytnik kart pamięci MRW-S1. Pozwala on przesyłać duże ilości danych z kart SD serii SF-G do komputera. To niewielkie urządzenie jest wyposażone w port USB SuperSpeed (USB 3.1 I generacji) typu A, który można połączyć z komputerem i przesyłać pliki znacznie szybciej niż przy wykorzystaniu typowego gniazda na karty SD zainstalowanego w komputerze.

Nowe karty pamięci SD z serii SF-G mają trafić do sklepów w marcu 2017 r., a sprzedaż czytnika kart MRW-S1 rozpocznie się w kwietniu 2017 r. Producent nie podał na razie jakie będą ich ceny.

Dla porównania, katalogowe ceny najwydajniejszych kart SanDisk Extreme Pro SD UHS-II (szybkość zapisu 260 MB/s) zaczynają się od ok. 60 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200