Sony sprzedało już 70 mln konsol PlayStation

Konsola do gier PlayStation, w pięć lat od wprowadzenia jej na rynek przez Sony Computer Entertainment, została sprzedana w 70 mln sztuk na całym świecie.

Konsola do gier PlayStation, w pięć lat od wprowadzenia jej na rynek przez Sony Computer Entertainment, została sprzedana w 70 mln sztuk na całym świecie. Pierwsze egzemplarze pojawiły się w Japonii 3 grudnia 1995 r., gdzie do tej pory sprzedano 16,8 mln tych urządzeń. W Ameryce Północnej ich sprzedaż osiągnęła dotychczas poziom 25,9 mln, natomiast największym rynkiem okazała się Europa, gdzie sprzedano 27,3 mln egzemplarzy.

Jest to fakt o tyle wart odnotowania, że na początku marca przyszłego roku w Japonii ma pojawić się następczyni popularnej konsoli Sony - PlayStation 2. Oprócz uruchamiania gier, pozwoli ona również na odtwarzanie płyt DVD Video, umożliwi przeglądanie Internetu i dostęp do sieci szerokopasmowych. Zdaniem analityków, przyszłość branży komputerowej będzie związana z pojawieniem się całej gamy różnego rodzaju urządzeń internetowych.

Producent liczy, że w ciągu pierwszego miesiąca uda mu się sprzedać co najmniej milion egzemplarzy PlayStation 2.