Sony rozpocznie promocję nowego standardu zapisu danych DD-CD.

Koncern Sony poinformował o rozpoczęciu sprzedaży nowego typu nagrywarek CD, które mogącą zmieścić dwa razy więcej danych niż obecnie przyjęty standard. Nowe krążki Double Density-CD oferują pojemnoś...

Koncern Sony poinformował o rozpoczęciu sprzedaży nowego typu nagrywarek CD, które mogącą zmieścić dwa razy więcej danych niż obecnie przyjęty standard.

Nowe krążki Double Density-CD oferują pojemność 1,3 GB. Są one jednak niekompatybilne z obecnymi na rynku urządzeniami CD-R i CD-RW. Przedstawiciele Sony poinformowali, że od kwietnia firma zamierza dystrybuować pierwsze modele napędów w standardzie Double Density, zarówno jedno-, jak i wielokrotnego zapisu. Urządzenia CD-R i DD-RW będą się cechować porównywalną wydajnością w zakresie prędkości zapisu jak obecne nagrywarki.

Jak zapewnia producent, technologia DD-CD wymaga jedynie niewielkich modyfikacji linii produkcyjnych, na których są wytwarzane tradycyjne napędy CD-RW. Większą pojemność nowy format zawdzięcza zmniejszeniu wielkości ścieżek na płycie i niewielkim modyfikacjom w systemie korekcji błędów.

Sony utrzymuje, że chociaż za urządzenia DD-CD klienci będą musieli zapłacić nieco więcej niż za napędy CD-RW, to ich ceny będą niższe niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań o tej pojemności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200