Sony proponuje backup danych z użyciem kart pamięci SD

Sony wprowadza do oferty karty SD (oraz towarzyszące im oprogramowanie), na których użytkownicy laptopów mogą przechowywać standardowe kopie zapasowe danych. Tym samym użytkownicy laptopów mogą teraz wykonywać backup danych w każdej sytuacji, również w czasie podróży. Rozwiązanie jest na swój sposób nowatorskie, ponieważ na kartach takich użytkownicy przechowują obecnie przede wszystkim dane multimedialne, głównie zdjęcia i obrazy wideo.

Tak jak standardowe rozwiązania tego typu, tak i to opracowane przez Sony pozwala użytkownikom wybierać określone foldery oraz pliki, które będą przechowywane na karcie SD zgodnie z ustalonym harmonogramem (wtedy gdy zasób jest modyfikowany, albo w określonych odstępach czasu). Kopie zapasowe danych są szyfrowane przy użyciu 256-bitowego klucza AES i można je przechowywać na kartach SD, do których dostęp chroniony jest hasłem.

Oprogramowanie Real-time Backup Utility może zapisywać kopie zapasowe danych tylko na firmowych kartach. Sony oferuje jednak użytkownikom wersję "trial" oprogramowania, które może współpracować również z kartami SD produkowanymi przez inne firmy.

Zobacz również:

  • Nowa inicjatywa TikToka ma przekonać Europejczyków, że ich dane są bezpieczne
  • Ransomware zagraża ochronie zdrowia

Firmowe karty pamięci SD sprzedawane razem z oprogramowaniem Real-time Backup Utility (wspierającym na razie tylko system operacyjny Windows) będą miały poje mość 16 GB, 32 GB albo 64 GB. Są to karty typu Class 4, co oznacza, że można na nich zapisywać dane z szybkością większą niż 4 MB/s.

Rozwiązanie będzie na razie dostępne tylko w Japonii. Za pakiet z kartą SD o pojemności 64 GB użytkownik zapłaci ok. 140 USD. Firma nie ujawnia na razie, kiedy produkt trafi do pozostałych części świata, w tym do Europy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200