Sony pracuje nad dwoma nowymi tabletami

Sony nie zamierza pozostawać w tyle na rynku tabletów. Niedawno firma przedstawiła dwa modele oznaczone roboczo jako S1 i S2. Oba urządzenia mają działać pod kontrolą systemu Android i najprawdopodobniej opatrzone będą logiem Playstation.

Jak podaje portal Engadget.com, Sony przygotowuje się do ekspansji na rynku tabletów. Są już gotowe pierwsze dwa modele, których robocze nazwy to S1 i S2.

Szczególnie ciekawie zapowiada się drugi z modeli, który wyposażony będzie w dwa ekrany o przekątnej 5,5 cala. Systemem operacyjnym S2 ma być Android, jednak nie wiadomo jeszcze w jakiej wersji. Plotki głoszą, że najprawdopodobniej Sony dokona dużej modyfikacji systemu pod swoje tablety. Sercem urządzenia będzie natomiast dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2.

Zobacz również:

  • Sony przywraca do życia kultową markę Walkman

Z kolei S1 ma być skierowany głównie do graczy. Tablet obsługiwać będzie gry z PS One. Posiadać on będzie dotykowy ekran o przekątnej 9,4 cala o rozdzielczości 1200x800 pikseli. To nie wszystko. Tablet będzie miał także dwie kamerki (z przodu i z tyłu) oraz port USB. S1 podobnie jak "dwójka" pracować ma na Tegrze 2.

Wstępne informacje mówią o tym,że premiera S1 ma nastąpić we wrześniu, a S2 w grudniu. Pierwszy z modeli ma kosztować 599 dolarów z kolei tablet dwuekranowy kosztować ma o 100 dolarów więcej. Sony zamierza zdążyć z jego ukończeniem do końca roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200