Sony ponownie z Transmeta

Amerykański oddział Sony rozpocznie sprzedaż kolejnego notebooka wyposażonego w procesor Crusoe firmy Transmeta.

Już niedługo Sony rozpocznie dystrybucję nowego notebooka - Vaio PCG-C1VP PictureBook. Będzie on, podobnie jak jego poprzednik - Vaio PCG-C1 PictureBook, wykorzystywał procesor Crusoe firmy Transmeta. Od kilku tygodni nowy produkt Sony jest już dostępny w japońskiej sieci dystrybucji. Teraz ma trafić do sprzedaży w USA.

Vaio PCG-C1VP wyposażono w procesor Transmeta Crusoe, taktowany zegarem o częstotliwości 667 MHz. Wielkość ekranu wynosi 8,9 cala. Notebook posiada dysk twardy o pojemności 15 GB, 128 MB pamięci SDRAM oraz kartę graficzną z 8 MB pamięci. Urządzenie waży niecały kilogram. Cena w USA została ustalona na poziomie ok. 2 tys. USD.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Procesory firmy Transmeta są coraz częściej wykorzystywane przez producentów notebooków. Obserwatorzy rynku twierdzą, że ma ona coraz większe szanse, aby skutecznie konkurować na rynku z takimi potentatami, jak Intel i AMD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200