Sony: myszka i telefon VoIP w jednym

W ofercie firmy Sony pojawił się nowy, nietypowy produkt. Chodzi tu o nową myszkę komputerową (VN-CX1A), która poza swoją podstawową funkcją może również służyć jako... telefon VoIP (Voice over IP).

Nowa myszka Sony dostępna jest w trzech kolorach - czarnym (VN-CX1A/B), białym (VN-CX1A/W) i niebieskim (VN-CX1A/L), dzięki czemu powinna kolorystycznie idealnie pasować do notebooków z rodziny VAIO (w jej prawym dolnym rogu znajduje się logo VAIO). Urządzenie mierzy 45,5 x 23,9 x 89,2 mm, waży 67 gramów, komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 (kabel o długości 110 cm) i oferuje sensor optyczny o rozdzielczości 800 dpi. Do dyspozycji użytkownika oddaje dwa przyciski funkcyjne i rolkę.

Sony: myszka i telefon VoIP w jednym

Sony VN-CX1A

Najciekawsze jest jednak drugie "wcielenie " urządzenie. Może ono bowiem - po rozłożeniu - służyć jako telefon VoIP (współpracuje ze Skype). Wyposażono je również w specjalny przycisk, po naciśnięciu którego górna klapka odchyla się o 50 stopni - możemy wtedy prowadzić rozmowę nie podnosząc myszy z biurka.

Urządzenie jest kompatybilne z systemami Microsoft Windows Vista, Windows XP Professional, Windows XP Home Edition i Windows 2000 Professional. Producent wycenił je na (w przeliczeniu z jenów) 65 USD. Niestety nie wiadomo kiedy trafi na rynek europejski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200