Sony Ericsson Mobile Communications rozpoczyna działalność

Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej zaczęła działalność spółka powstała z połączenia działów telefonii komórkowej koncernów Sony i Ericsson. Od połowy przyszłego roku obu marek nie będzie już na rynku telefonów komórkowych.

Spółka Sony Ericsson Mobile Communications (SEMC) rozpoczęła oficjalnie działalność pierwszego października br. Nowy podmiot powstał z połączenia działów telefonii komórkowej dwóch czołowych koncernów tej branży: Sony i Ericsson. SEMC, której kapitał wynosi ponad 500 mln USD, przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat stanie się liderem na rynku mobilnych produktów multimedialnych. Nowy koncern zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników na całym świecie. Spółka ma swoją siedzibę w Londynie.

Umowę o utworzeniu Sony Ericsson Mobile Communications, joint venture o równym udziale Sony i Ericssona, firmy podpisały pod koniec sierpnia br. Prezesem SEMC został Katsumi Ihara, a przewodniczącym Rady Nadzorczej - Kurt Hellstrom. SEMC będzie posługiwać się nowym logo.

Zobacz również:

Od lipca 2002 r. na rynku telefonów komórkowych nie będzie już marek Sony i Ericsson. Koncern stworzy bowiem nową markę telefonów komórkowych. Nowa strategia marketingowa ma pomóc w zdetronizowaniu Nokii i Motoroli, dwóch koncernów, które posiadają największy globalny udział w rynku komórkowych.


TOP 200