Sony Ericsson: 3G i tradycyjny GSM

Sony Ericsson zaprezentował swój pierwszy telefon trzeciej generacji - Z1010 oraz nowe modele przeznaczone dla tradycyjnych sieci GSM - T310, dla młodzieży oraz elegancki T610. Do oferty firmy weszła również karta komunikacyjna dla laptopów - GC97.

Z1010 pracuje w sieciach UMTS i GSM, obsługuje również transmisję GPRS. Telefon został wyposażony w funkcję wideokonferencji. Ma dwa wyświetlacze oraz dwie kamery. Główny wyświetlacz telefonu o rozdzielczości 176x220 pikseli jest w stanie wyświetlić do 65 tys. kolorów. Drugi wyświetlacz pełni podstawowe funkcje informacyjne i został umieszczony na zewnętrznej stronie otwieranego aparatu. Jedna z kamer służy do wykonywania zdjęć natomiast druga, znajdująca się obok głównego wyświetlacza do prowadzenia wideokonferencji. Aparat umożliwia przesyłanie wiadomości MMS oraz MMS wideo, połączenie z komputerem zapewnia Bluetooth oraz port podczerwieni. Telefon wykorzystuje karty pamięci Memory Stick Duo.

Aparat T310 jest przeznaczony głównie dla młodzieży. Wyposażono go w joystick, 32 polifoniczne dzwonki oraz kolorowy wyświetlacz. Pozwala na uruchamianie gier przeznaczonych dla platformy Synergencis Mophun (C++). Wraz z aparatem dostarczana jest gra Tony Hawk's Pro Skater 4 znana z konsoli PlayStation 2. Możliwe jest dodatkowo zakupienie około 50 gier w Internecie. T310 może być wyposażony w zewnętrzny aparat cyfrowy.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Dla wymagających użytkowników opracowano telefon T610, wyposażony w Bluetooth i kolorowy wyświetlacz oraz wbudowany aparat fotograficzny. Możliwości aparatu fotograficznego mogą być rozszerzone po dołączeniu dodatkowego flesza, pozwalającego na robienie zdjęć w gorzej oświetlonych miejscach. T610 pozwala ponadto na uruchamianie gier i aplikacji przeznaczonych na platformy Java i Mophun.

Telefony T310 i T610 powinny znaleźć się w ofercie krajowych operatorów w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Sony Ericsson zaprezentował również kartę do laptopów GPRS/WLAN. Urządzenie GC97 pozwala na transmisję danych w sieciach GPRS oraz na korzystanie z połączenia z bezprzewodową siecią WLAN w standardzie 802.11b. Urządzenie może przydać się szczególnie podróżującym biznesmenom, którzy dzięki połączeniu z publiczną siecią WLAN np. na lotnisku czy w hotelu będą mogli skorzystać ze znacznie szerszego pasma niż to oferowane przez GPRS/HSCSD. Podobną kartę wprowadziła już do sprzedaży Nokia - model D211/D311. Nad modelem konkurencyjnym, Sony Ericsson GC97 ma jednak tę przewagę, że pracuje na wszystkich częstotliwościach GSM stosowanych na świecie, a Nokia ma oddzielne modele dla określonych regionów - D311 - na rynek amerykański (850/1900 MHz) i D 211 na rynek europejski (900/1800MHz).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200