SonicWall uaktualnia bramy ochronne poczty elektronicznej

Firma SonicWall udostępniła nową wersję oprogramowania i urządzenia bramowego do ochrony poczty elektronicznej, uzyskanych w wyniku przejęcia na początku tego roku firmy MailFrontier.

SonicWall E-mail Security 5.0 zawiera nowe środki przechwytywania spamu oraz poszerzone mechanizmy kontroli treści informacji wychodzących.

Wśród nowych mechanizmów wykrywania spamu jest technologia rozpoznawania 'linii papilarnych' grafiki, pozwalająca na przechwytywanie spamu graficznego lub tekstowego zagnieżdżonego wewnątrz grafiki. Spam taki nie jest wyłapywany przez tradycyjne filtry antyspamowe. SonicWall gromadzi sprzężenia zwrotne z sieci swoich użytkowników, dotyczące wiadomości pocztowych z grafiką uznanych przez nich za spam i następnie blokuje takie wiadomości na podstawie przechowywanych 'odcisków palców'.

Poza raportowaniem wiadomości z grafiką, które są spamem, użytkownik może także informować o wiadomościach, które nim nie są, co potencjalnie obniża procent fałszywych rozpoznań.

W zakresie kontroli wiadomości wychodzących, wersja 5.0 zawiera mechanizmy pozwalające na ochronę przed wyciekiem wrażliwych danych (np. osobowych). Produkty wykrywa w treści takie informacje, jak numery kart kredytowych, identyfikatory osobowe oraz słowa zawarte w specjalnych słownikach i na podstawie ustalonych reguł polityki wykonuje odpowiednie filtrowanie wiadomości wychodzących.

Nowe wydanie pozwala także na szyfrowanie wiadomości wychodzących, używając protokołu Transport Layer Security lub kierując wiadomość do dostawcy usług szyfrowania poczty.

Brama SonicWall E-mail Security 5.0 jest dostępna w postaci urządzenia lub oprogramowania, w wersjach dla małego i średniego biznesu oraz dla przedsiębiorstw.

Na rynku rozwiązań do ochrony poczty elektronicznej SonicWall konkuruje m.in. z Proofpoint, IronPort, CipherTrust i Symantec. Poza produktami do ochrony poczty elektronicznej, firma dostarcza również urządzenia do filtrowania treści oraz zapory ogniowe/VPN.