Solidne wsparcie transformacji cyfrowej

Konferencja HPE Reimagine 2018 była dobrą okazją, by poznać najnowsze trendy i rozwiązania wspierające cyfrową transformację przedsiębiorstw. Eksperci sporo uwagi poświęcili nowemu spojrzeniu na IT, które ma pomóc organizacjom uzyskać przewagę technologiczną i rynkową.

Fot. HPE

Doroczna konferencja HPE Reimagine zgromadziła kilkuset dostawców i partnerów firmy HPE. Ta spółka przygotowała sporo nowości, zarówno po stronie technologii jak i usług.

Główną osią spotkania były – niezmiennie, wyznaczone przez strategię spółki – filary działalności: łatwe i dostępne dla klientów hybrydowe IT (blok tematyczny Hybrid IT) oraz inteligentne rozwiązania na brzegach sieci (blok tematyczny Inteligent Edge), stanowiące fundament dla oferty usługowej HPE Pointnext. (IT as a Service).

Zobacz również:

  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • Nowy podcast Computerworld Tech Trends

Kurs bez zmian

Michał Zajączkowski, Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Sprzedaży HPE, który podczas swojego wystąpienia wprowadzającego w konferencję zaznaczył, że strategia firmy na najbliższe miesiące nadal skupiać się będzie wokół wspomnianych 3 filarów HPE.

Podczas bloku tematycznego „Make hybrid IT simple” Krzysztof Kowalczyk, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży produktów i usług HPE tłumaczył, na czym polega hybrydowe IT. „To połączenie dwóch światów. Pierwszy to utrzymanie aktualnych systemów, drugi to dostarczanie nowych produktów i usług”. Usługi te muszą upraszczać sposób korzystania z IT. Eksperci firmy wskazywali na narzędzie, które mają temu pomóc, to między innymi rozwiązania On-Premise (np. HPE SimpliVity czy HPE Nimble Storage) czy platforma HPE OneSphere, służąca do łatwego zarządzania chmurą hybrydową. Widać również, że HPE śmiało sięga po „modne” technologie, na przykład prowadzi już zaawansowane prace z blockchainem w sektorze finansowym.

Solidne wsparcie transformacji cyfrowej

Fot. HPE

Elastyczni i efektywni

Z najnowszego raportu IDC opisującego wydatki na infrastrukturę, widać przesunięcia w kierunku modelu konsumpcyjnego. Analitycy przewidują, że w 2020 roku 40 proc budżetu działów IT będzie przeznaczane na rozwiązania konsumowane.

Tu HPE widzi swoje miejsce. Firma uważnie obserwuje rynek i od 7 lat buduje swoją ofertę w modelu konsumpcyjnym, rozwijając nowe narzędzia i funkcjonalności dla klientów, upraszczające IT od strony technologii. „Wszystko po to, by przeprowadzić klienta przez cyfrową rzeczywistość, która nas otacza. Rzeczywistość, która wymaga nowego spojrzenia na IT, w jaki sposób ono działa ale też w jaki sposób pozyskuje nową technologię, która umożliwi wprowadzanie kluczowych dla budowania przewag innowacji i która umożliwia uruchamianie nowych usług i aplikacji” – mówił Jarosław Maślanka, HPE Pointnext Country Leader. Spółka systematycznie inwestuje w skuteczne modele liczenia i rozliczania dostarczanych klientowi usług, by optymalizować koszty po dwóch stronach. Tego właśnie wymaga współczesny biznes od IT – elastyczności i efektywności finansowej, pogodzenia bezpieczeństwa, bezpieczeństwa danych z szybkością działania.

W tym roku HPE wprowadził nową rodzinę rozwiązań HPE GreenLake, bazującą na znanym już rozwiązaniu HPE Flexible Capacity, ale poszerzoną o platformę backupową, rozwiązania Edge Computingu czy Big Data. Ta komplementarna, składająca się z portfolio produktów HPE infrastruktura jest instalowana w serwerowni klientów i dostarczana adekwatnie do bieżącej potrzeby (rozliczanie w modelu za wykorzystanie zasobów).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200