Solarna kafejka internetowa w Afryce

Mieszkańcy Nairobi (Kenia) mogą przeglądać strony WWW, odbierać i wysyłać wiadomości e-mail, i uruchamiać inne aplikacje sieciowe, korzystając z usług kawiarni internetowej zbudowanej przez CAI (Computer Aid International), która jest zasilana z baterii słonecznych.

Kafejka internetowa (zbudowana we współpracy z organizacją Computers For Schools Kenya) znajduje się w kontenerze przywiezionym z Londynu. Sześć baterii słonecznych umieszczonych na dachu zasila lokalną sieć komputerową, obejmującą: 11 monitorów, cztery pecety i układy WAN wymieniające dane z internetem za pośrednictwem sieci komórkowej. Kontener można umieścić w dowolnym miejscu.

Solarna kafejka  internetowa w Afryce

Baterie słoneczne wytwarzają na tyle dużo energii, że kontener może pracować przez 12 godzin na dobę i jego żywotność szacuje się na 25 lat. Computer Aid International zapowiada, że w przyszłym roku podobne kontenerowe kawiarnie internetowe będą instalowane w kolejnych krajach afrykańskich.

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • W Ukrainie rośnie liczba osób korzystających z usługi Starlink
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200