Software AG wprowadza technologię in memory

Po przejęciu Terracotta, Software AG wprowadza do oferty narzędzia - Ehcache, Quartz i BigMemory - przeznaczone do przyspieszenia pracy aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii in-memory.

Dzięki temu możliwe jest nawet dziesięciokrotne przyspieszenie pracy aplikacji, bez dodatkowych obciążeń działania aplikacji. Software AG wprowadza bowiem narzędzia, które korzystają z pamięci RAM do usprawniania dostępu do danych.

Problemy z pracą aplikacji pojawiają się przy bardzo dużej ilości operacji bazodanowych, niektóre z nich są związane z niedoskonałościami funkcjonalności odśmiecania danych (garbage collection). Przechowanie danych w pamięci RAM, a następnie udostępnienie ich aplikacjom umożliwi właśnie przyspieszenie pracy. Pierwsze z udostępnianych narzędzi - Ehcache - służy do tworzenia i obsługi pamięci podręcznej i jest wyposażone w zaawansowane funkcje zarządzania. Umożliwia natychmiastowe zwiększenie szybkości reagowania aplikacji, może obsłużyć miliony żądań na sekundę, zmniejsza opóźnienia i obciążenie baz danych (od 30% do 90%). Quartz zaś to narzędzie ułatwiające uruchamianie nawet do 10 tys. zadań jednocześnie. Natomiast BigMemory jest najnowszym narzędziem rozszerzającym funkcjonalność Ehcache, udostępniającym aplikacjom działającym w środowisku Java dodatkową pamięć (powyżej 1 TB), której nie obejmuje proces odśmiecania. Zastosowanie BigMemory sprawia, że aplikacje działają szybciej, a ich zachowanie jest bardziej przewidywalne.


TOP 200