Software AG przejął amerykańskiego dostawcę technologii chmurowych

Zakup spółki wyspecjalizowanej w usługach klasy Platform as a Service ma pozwolić na poszerzenie oferty Software AG o rozwiązania przeznaczone dla firm średniej wielkości. Oparte na technologiach MySQL i Tomcat rozwiązania firmy LongJump zostaną najpewniej zintegrowane z rozwijanym przez Software AG oprogramowaniem warstwy pośredniej.

Na platformę usługową LongJump składa się m.in. szereg predefiniowanych narzędzi i szablonów programistycznych pozwalających łatwo tworzyć aplikacje oferowane w modelu cloud. Proste aplikacje mogą być wręcz tworzone bez konieczności ręcznego dopisywania kodu źródłowego. Oprogramowanie tworzone przy wykorzystaniu technologii LongJump może być wykorzystywane zarówno w publicznych, jak i w prywatnych chmurach obliczeniowych. Z rozwiązań amerykańskiej spółki korzystają firmy takie jak AT&T, Cisco, HP oraz Deloitte.

Warunków transakcji nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że spółka LongJump formalnie jest już częścią koncernu Software AG. Szczegóły na temat planów rozwoju technologii przejętej firmy, a także ich integracji w ramach oferty Software AG mają zostać ujawnione w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej jednak rozwiązania amerykańskiej spółki zostaną zintegrowane z rozwiązaniami middleware Software AG.

Zobacz również:

  • Nowy wymiar integracji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200