Software AG po pierwszym półroczu

Dzięki rozszerzeniu pośrednich kanałów sprzedaży i wzrostowi popytu na platformy do budowy systemów e-biznesowych, firma zwiększyła przychód do 287 mln euro. Największą dynamikę wzrostu sprzedaży zanotował najpopularniejszy obecnie produkt niemieckiej firmy - serwer XML Tamino.

Software AG w pierwszej połowie 2001 r. osiągnęła przychód w wysokości 287,4 mln euro, co stanowi 46% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Zysk operacyjny spółki wyniósł 53,2 mln euro. Firma zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży środowiska bazodanowego Adabas oraz rozwiązań warstwy pośredniej Entire X i popularnego serwera XML - Tamino. Globalne obroty firmy w sektorze usług wzrosły o 22% do poziomu 92 mln euro.

Ponad 35% przychodów firmy pochodził z rynku amerykańskiego, 18% ze sprzedaży produktów w Niemczech i 37% z pozostałych krajów europejskich. Do wzrostu obrotów firmy przyczyniło się m.in. rozszerzenie pośrednich kanałów sprzedaży poprzez strategicznych partnerów w poszczególnych krajach. W Polsce takim partnerem jest spółka AGS New Media, dystrybuująca platformy XML niemieckiej firmy i integrująca je z własnymi produktami. Software AG, według danych IDC, posiada obecnie 67% udział w europejskim rynku rozwiązań bazodanowych opartych na XML oraz 41% w rynku światowym. Przychody firmy z licencji na Tamino XML w pierwszym półroczu wyniosły 6,5 mln euro.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W II kw. 2001 r. Software AG podpisała umowy z IBM Global Service, Hewlett Packard i BEA Systems dotyczące integracji produktów Tamino z serwerami aplikacji tych producentów. Pod koniec br. na rynku mają się pojawić pierwsze wspólne pakiety produktowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200