Software AG otworzyła biuro w Polsce

Niemiecka firma jest jednym z ostatnich dużych producentów baz danych i narzędzi programistycznych, który otworzył polski oddział.

Na początku czerwca br. rozpoczął działalność polski oddział Software AG. Dyrektorem generalnym Software AG Polska sp. z o.o. został Andrzej Nojszewski, poprzednio pracownik IBM Polska. Niemiecka firma jest jednym z ostatnich dużych producentów baz danych i narzędzi programistycznych, który otworzył polski oddział.

Dzięki współpracy z IBM oraz gdańską Agencją Informatyczną Software AG zdobyła klientów w Polsce na długo przed otwarciem biura w Warszawie. Należą do nich m.in. NBP, PLL LOT i Huta Stalowa Wola. Polski oddział Software AG będzie współpracował z dotychczasowymi klientami oraz pozyskiwał nowych - głównie spośród dużych i średnich przedsiębiorstw. Do końca roku firma ma zamiar zatrudniać ok. 10 osób - sprzedawców i konsultantów. W planach jest pozyskanie nowych partnerów handlowych, niewykluczone że będą to zakłady ZETO.

Software AG jest dostawcą technologii baz danych oraz narzędzi do tworzenia i integracji aplikacji. Do połowy lat 90. firma była ściśle związana z IBM, a jej produkty działały wyłącznie na komputerach typu mainframe. Zmiana polityki co do platform systemowych nastąpiła w 1996 r., kiedy na czele firmy stanął Erwin Koenigs, obecny prezes. Dziś produkty Software AG są dostępne zarówno na platformę IBM S/390, jak i Unixa, Linuxa i Windows NT.

Software AG jest znana z produkcji baz danych, zwłaszcza obiektowej bazy Adabas. Nowa strategia firmy opiera się jednak na dwóch standardach: XML i Java. Tamino jest pierwszą bazą danych, w której XML służy do opisu struktury bazy oraz przechowywania danych. Podstawowym środowiskiem programistycznym firmy jest Bolero, wykorzystujące komponenty Java i XML. Software AG znany jest także z produktów middleware. Przykładem może być technologia łączenia EntireX, służąca do łączenia aplikacji i danych znajdujących się na różnych platformach sprzętowo-systemowych.

***

Software AG na początku kwietnia tego roku otworzy przedstawicielstwo w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200