Software AG na początku kwietnia tego roku otworzy przedstawicielstwo w Polsce

"Zamierzamy inwestować na polskim rynku, co będzie polegać na tworzeniu - wspólnie z partnerami - systemów dedykowanych na ten rynek.

"Zamierzamy inwestować na polskim rynku, co będzie polegać na tworzeniu - wspólnie z partnerami - systemów dedykowanych na ten rynek. W miarę potrzeb będziemy także otwierać placówki w kolejnych miastach w Polsce" - mówi Ronald Binkofski z Software AG East GmbH. "Nie planujemy dzisiaj przejmowania polskich firm, chociaż nie wykluczamy tego, zwłaszcza w przypadku tych, zajmujących się rozwiązaniami internetowymi" - dodaje. Początkowo Software AG Poland ma zatrudniać 7 osób.

Software AG zamierza w Polsce skupić się przede wszystkim na projektach związanych z handlem elektronicznym. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, nie dotyczy to tylko tworzenia rozwiązań internetowych, ale także integracji dotychczasowych systemów klientów - także pracujących na komputerach mainframe - z aplikacjami wspomagającymi handel elektroniczny.

Rolą polskiego przedstawicielstwa Software AG będzie także zdobycie nowych partnerów specjalizujących się w rozwiązaniach handlu elektronicznego. Jako podstawową technologię do ich budowy niemiecki producent proponuje - wykorzystujący technologię XML - serwer baz danych Tamino i język programowania Bolero.

"Polska jest dla nas strategicznym rynkiem w Europie Środkowej i Wschodniej. Rynek ten rozwija się znacznie dynamiczniej niż np. Węgier i Czech" - przekonuje Ronald Binkofski. W 1998 r. przychody firmy na polskim rynku wyniosły 4 mln DEM (8,5 mln zł), w 1999 r. - ok. 5,2 mln DEM (11,1 mln zł).


TOP 200