Software AG na plusie

Firma Software AG przedstawiła wyniki finansowe po pierwszej połowie 2001 r.

Firma Software AG przedstawiła wyniki finansowe po pierwszej połowie 2001 r. Niemiecka korporacja osiągnęła przychód w wysokości 287,4 mln euro, co oznacza wzrost o 46% w porównaniu z poprzednim rokiem. Zysk operacyjny (EBITDA) Software AG wzrósł o 82% i kształtuje się na wysokości 53,2 mln euro.

Koncern zanotował wzrost w kluczowych segmentach działalności. Przychody z licencji osiągnęły poziom 100,3 mln euro, co oznacza wzrost o 71%. Nadspodziewanie dobre rezultaty generowały produkty mainfream'owe (Adabas/Natural: 46%-owy wzrost przychodów w pierwszym półroczu). Dodatkowo zwiększył się popyt na produkty dla biznesu elektronicznego, Entire X (Middleware) i Tamino (serwer XML). Zarejestrowano spory wzrost przychodów ze sprzedaży obu produktów i zwiększenie udziału w rynku. Przychody w obszarze usług profesjonalnych wzrosły o 22% i kształtowały się na poziomie 91,9 mln euro.

Zobacz również:

  • 10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy
  • IFS z sukcesem zakończył 2020
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej

"Wbrew stagnacji na światowym rynku IT, Software AG zanotował rekordowe wyniki finansowe, przewyższając prognozy przychodu na bieżący rok. Zwiększyliśmy dodatkowo zysk operacyjny w drugim kwartale o 94%, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Mimo znaczących nakładów związanych z akwizycją SAGA Systems w Stanach Zjednoczonych, zanotowaliśmy bardzo wysoki poziom zysku po dwóch kwartałach". - stwierdził Dr Erwin Königs, Prezes Zarządu Software AG, podsumowując pierwsze półrocze 2001.

Na podstawie ostatnio przeprowadzonych badań IDC, Software AG utrzymuje wiodącą pozycję na rynku XML-owych baz danych posiadając udział w rynku europejskim na poziomie 67% i ogólnoświatowym 41%. Analitycy dodają, że rokrocznie rynek będzie wzrastał o 100%. W roku 2004 ma osiągnąć 1,26 mld dolarów.

Więcej informacji :

Łukasz Malczewski

Telefon: ( 22) 657 88 10, 0 601 81 78 09

Fax, 657 80 01

mailto:[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200