Software AG inwestuje w złożone przetwarzanie informacji o zdarzeniach

Organizacja przejmie prawa do wyspecjalizowanych narzędzi wspierających złożone przetwarzanie informacji o zdarzeniach firmy Apama od spółki Progress Software.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w III kwartale br. Warunków finansowych nie ujawniono. Wiadomo, że do zespołu Software AG dołączy John Bates, dyrektor ds. technologii w Progress Software. Niemiecki koncern przejmie specjalistów pracujących do tej pory nad rozwojem oprogramowania Apama.

W dotychczasowej ofercie Software AG za realizację funkcji złożonego przetwarzania danych zdarzeniowych odpowiadało rozwiązanie WebMethods Business Events. Oprogramowanie oparto na technologiach nabytych w 2010 r. z firmą RTM Realtime Monitoring. Analitycy podkreślają, że oprogramowanie WebMethods Business Events i rozwiązania klasy CEP firmy Apama to produkty komplementarne. "Narzędzia rozwijane wcześniej przez firmę RTM to stosunkowo lekkie i proste we wdrożeniu technologie zapewniające podstawowe funkcjonalności analizy zdarzeniowej. Oprogramowanie firmy Apama tworzy kompleksową, zorientowaną biznesowo platformę zarządzania na bazie danych zdarzeniowych" - twierdzi Stefan Ried, analityk firmy Forrester Research.


TOP 200