Softbank zinformatyzuje szkoły

Integrator będzie dostawcą sprzętu komputerowego dla kilkuset polskich liceów i gimnazjów. Wartość kontraktu jaki firma podpisała z Ministerstwem Edukacji Narodowej wynosi prawie 15 mln zł.

Softbank SA zawarł umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej (MEN) na wyposażenie pracowni komputerowych w 116 polskich liceach i 279 gimnazjach. Łączna wartość kontraktu wyniesie 14,7 mln zł. Jednocześnie MEN zwrócił się z prośbą do kuratoriów oświaty w całym kraju o określenie dodatkowej liczby niezbędnych w szkołach pracowni komputerowych. Zwiększenie ich liczby możliwe będzie dzięki obniżeniu podatku VAT z 22% na 3% na zakup sprzętu komputerowego przez szkoły oraz zwolnieniu jednostek edukacyjnych z VAT za usługi internetowe. Jeśli prezydent podpisze nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) i o podatku akcyzowym, to już od września br. ilość pracowni komputerowo-internetowych zacznie wzrastać. Do końca br. MEN planuje wyposażyć w te pracownie 503 licea (po 15 stanowisk komputerowych każda) i 1355 gimnazjów (10 stanowisk).

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200