Softbank tworzy spółkę joint venture z Computer Associates

Nowa spółka ma dostarczać usługi internetowe i serwowania aplikacji przedsiębiorstwom z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Softbank SA i Computer Associates International (CA) zamierzają utworzyć spółkę joint venture, która ma się zajmować dostarczaniem usług internetowych dla klientów korporacyjnych z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Firmy w tym celu podpisały dzisiaj (18 lipca) list intencyjny. Nie ujawniono jednak szczegółów finansowych przyszłej umowy.

Nowa spółka, której nazwy na razie nie podano, będzie miała siedzibę w Polsce. CA ma w niej objąć 51% udziałów, a Softbank 49%.

Firma ma świadczyć usługi jako tzw. ISP (Internet Service Provider) oraz serwować aplikacje w ramach modelu ASP (Application Service Provider). Jak zapewniają przedstawiciele firm, będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu doświadczenia CA w oprogramowaniu biznesowym i usługach oraz infrastruktury internetowej i doświadczenia Softbanku jako integratora.

Model ASP ma pozwolić przedsiębiorstwom z Europy Centralnej i Wschodniej na tańszy dostęp do wybranego oprogramowania oraz usług biznesu elektronicznego, niż w przypadku, gdyby musiały one kupować pełne licencje na analogiczne pakiety oprogramowania i odpowiednie dla nich platformy sprzętowe - podkreślili przedstawiciele firm tworzących joint venture.

***

Softbank przedstawił prognozę wyników finansowych na bieżący rok

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200