Softbank sprzeda TeleDanmark spółki internetowe

Negocjacje dotyczą spółek Multinet, PikNet, Polska OnLine, IDS, PDI i Polbox. Większość z nich została przejęta przez Softbank w 2000 r.

Zarząd Softbank SA udzielił spółce TeleDanmark Internet wyłączność na negocjacje w sprawie inwestycji kapitałowej i współpracy w zakresie rozwoju spółek ISP (Internet Service Provider) działających w ramach Grupy Softbank. Ostateczna umowa miałaby zostać zawarta w I kwartale 2001 r., powiedział agencji Reuters Aleksander Lesz, prezes Softbanku.

Negocjacje z TeleDanmark Internet dotyczą spółek Multinet, PikNet, Polska OnLine, IDS, PDI i Polbox. Większość z nich została przejęta w tym roku. Docelowo mają one działać w ramach jednej firmy - Net2Net.

Jednocześnie przedstawiciele Softbanku poinformowali, że zysk netto spółki może być niższy o 10% od zakładanego (48 mln zł). Przychody ze sprzedaży pozostaną bez zmian i wyniosą 390 mln zł. Zmiana prognozy wyników finansowych spowodowana jest przesunięciem na I kwartał 2001 r. realizacji kilku kontraktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200