Softbank podtrzymuje prognozy finansowe

Zarząd Softbanku podtrzymał prognozy finansowe na rok bieżący, które przedstawił w lipcu. Tegoroczny zysk netto ma zamknąć się kwotą 26 mln zł, a przychody wyniosą 440 mln zł.

Zarząd Softbanku podtrzymał prognozy finansowe na rok bieżący, które przedstawił w lipcu. Tegoroczny zysk netto ma zamknąć się kwotą 26 mln zł, a przychody wyniosą 440 mln zł. Prezes Softbanku, Aleksander Lesz utrzymuje, że uzyskanie takiego wyniku jest realne, chociaż pierwsze sześć miesięcy roku przyniosło spółce zaledwie 1,4 mln zł zysku netto. Aby wypracować przychody na zapowiadanym poziomie Softbank musi jeszcze zrealizować kontrakty na kwotę 60 mln zł.

Na przyszły rok spółka planuje zwiększenie przychodów o około 20%. Spółka szacuje, że zysk netto w 2002 r. wyniesie 31 mln zł, a przychody prawie 530 mln zł. W osiągnięciu takich wyników ma pomóc Softbankowi przeprowadzenie restrukturyzacji, które zakończy się z upływem tego roku. W jego ramach dokonane zostaną m.in. redukcje zatrudnienia. Z firmy odejdzie około sto osób, z czego 70 zasili załogi spółek zależnych Softbanku. Na koniec 2001 r. firma będzie zatrudniać 230-240 osób. Restrukturyzacja pozwoli także na zmniejszenie kosztów o około 15 mln zł.

Zobacz również:

  • 10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy
  • IFS z sukcesem zakończył 2020
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200