Softbank podpisał umowę z agencją NATO

Jest to pierwszy w historii firmy kontrakt dla służb mundurowych. Umowa określa zasady dostaw rozwiązań w teleinformatycznych dla administracji i sił zbrojnych paktu północnoatlantyckiego.

Softbank SA podpisał z agencją NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) umowę typu BOA (Basic Ordering Agreement). Określa ona zasady dostaw rozwiązań teleinformatycznych dla administracji i sił zbrojnych paktu północnoatlantyckiego. Firma jest jedną z pierwszych polskich spółek, która podpisała umowę z agencją należącą do struktur NATO. Softbank na początku br. ogłosił strategię zmierzającą do pozyskania klientów z sektora administracji publicznej i sił zbrojnych.

"Wydatki agencji NC3A w 2000 r. na zwiększenie zdolności bojowych obrony powietrznej, zintegrowania lokalnych systemów Command & Control z systemami dowodzenia NATO, a także zwiększenia możliwości przyjęcia i przegrupowania sił paktu na terytoriach nowych członków - Polski, Czech, Węgier - wyniosą co najmniej 540 mln USD" - podają w komunikacie giełdowym przedstawiciele Softbanku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200