Snowflake poszerzył ofertę o nową, chmurową usługę cyberbezpieczeństwa
-
- Janusz Chustecki,
- 09.06.2022, godz. 09:21
Rozwiązania nosi nazwę Cybersecurity i dzięki niemu firmy mogą lepiej chronić swoje zasoby IT, wykorzystując do tego celu technologie chmurowe opracowane przez Snowflake. Korzystając z tej platformy i całego ekosystemu dostarczającego funkcje bezpieczeństwa, zespoły ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą zapewnić systemowi IT pełną ochronę.

W ocenie Snowflake obecne architektury bezpieczeństwa oparte na starszych systemach zarządzania bezpieczeństwem i informacją (SIEM) nie są przystosowane do obsługi takiej ilości i wielości danych, jakie są niezbędne, aby wyprzedzać cyberzagrożenia. W związku z tym, że starsze systemy SIEM narzucają restrykcyjne koszty pozyskiwania danych, ograniczone okna retencyjne (umożliwiające przywrócenie danych po ich usunięciu) i zastrzeżone języki zapytań, zespoły ds. bezpieczeństwa mają trudności z uzyskaniem wglądu w całokształt operacji, który jest niezbędny do ochrony organizacji.
Dzięki narzędziu Snowflake Cybersecurity klienci uzyskują dostęp do nowych możliwości, które pozwalają na natywne przetwarzanie logów ustrukturyzowanych, półustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych. Mogą też przechowywać zgromadzone w ciągu wielu lat dane o dużej objętości, przeszukiwać je za pomocą skalowalnych zasobów obliczeniowych na żądanie oraz uzyskiwać informacje przy użyciu uniwersalnych języków, takich jak SQL i Python.
Zobacz również:
- Dzisiaj Światowy Dzień Backupu
- Ransomware uderza w 80% firm
- Czy biznes jest gotowy na gospodarkę opartą na danych? Niepokojące wyniki badań
Dzięki Snowflake firmy mogą także łączyć dane dotyczące bezpieczeństwa z danymi korporacyjnymi w ramach tzw. jednego źródła prawdy (SSoT). W efekcie dane kontekstowe z systemów kadrowych lub inwentaryzacji zasobów IT mogą być wykorzystywane w wykrywaniu i badaniu bardziej wiarygodnych alertów, a także w szybkich zapytaniach dotyczących dużej ilości danych. Zespoły zyskują ujednolicony wgląd w stan bezpieczeństwa, eliminując silosy danych bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z ich pobieraniem i przechowywaniem.