Smartfony Nokia będą produkowane w Europie

HMD Global (działająca od końca 2016 roku fińska firma sprzedająca smartfony marki Nokia) informuje, że zamierza przenieść ich produkcję do Europy.

Grafika: HMD Global

Firma podała tę informację podczas prezentowania swoich trzech nowych smartfonów: Nokia G22, Nokia C32 i Nokia C22. Gdyby zapowiedź ta potwierdziła się, HMD Global byłby pierwszym dostawcą smartfonów, który zdecydował się przenieść swoją produkcję do Europy. Na naszym kontynencie powstałaby wtedy fabryka produkująca smartfony obsługujące sieci 5G.

Centra danych należące do firmy HMD Global, w których przechowywane są dane należące do jej klientów, znajdują się od kilku lat w Finlandii, ale same smartfony są produkowane w Azji. Informację o tym, że może się to zmienić, potwierdził niedawno Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global. Powiedział, że jego firma ma duże doświadczenia dotyczące rynku europejskiego i tym posunięciem umocniłaby na nim swoją pozycję, jako jedyny duży producent smartfonów działający w tym obszarze.

Zobacz również:

  • Meta zniesie restrykcje nałożone na konta Donalda Trumpa
  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Chińscy pracownicy Microsoftu muszą się przesiąść na smartfony iOS

Na koniec warto przypomnieć, że firma Nokia sprzedała Microsoftowi swój biznes produkujący smartfony w 2014 roku i zajmuje się obecnie produkcją sprzętu telekomunikacyjnego. Microsoft po dwóch latach, czyli w 2016 roku, scedował prawo produkcji smartfonów marki Nokia firmie HDM Global, której siedziba znajduje się w tym samym miejscu co kwatera główna Nokii. Nokia na początku tego zmieniła po kilkudziesięciu latach swoje logo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200