Słońce nad Berlinem

W środę w Berlinie rozpoczyna się dwudniowa konferencja SunNetwork. Podczas imprezy przedstawiciele Sun Microsystems mają zaanonsować szereg nowych produktów. Na spotkanie przybyło około 7 tys. uczestników. Konferencję otworzyło przemówienie szefa koncernu Scotta McNealy, podczas którego prezentował on nową strategię firmy dotyczącą zarówno rynku oprogramowania jak i serwerów dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Pośród premierowych produktów znalazł się m.in. długo zapowiadany serwer blade Sun Fire B100, oparty na procesorach Mobile Athlon XP - efekt coraz bliższej współpracy z AMD. W połowie 2004 r. firma ma wprowadzić na rynek 64-bitowe procesory Opteron.

Zdaniem analityków, dla Sun Microsystems rynek europejski jest szczególnie atrakcyjny - przede wszystkim ze względu na rosnąca popularność systemu Linux oraz większego niż w USA zainteresowania technologią grid computing. Kluczem do sukcesu, zdaniem ekspertów, pozostaje opracowanie jasnej strategii dla segmentu rozwiązań low-end. Koncern coraz bardziej interesuje się rynkiem średnich przedsiębiorstw w krajach europejskich, w tym Polsce. W Unii Europejskiej serwery z procesorami x86 mają 89-proc. udział w rynku.

Zobacz również:

  • Czy RPA dzisiaj to tylko automatyzacja?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200