Slavia Consulting otwiera centrum kompetencyjne SAP

SAP Polska i Slavia Consulting otworzyły dziś (21 czerwca) Centrum Kompetencyjne SAP. Będzie ono udostępniać uczelniom wyższym rozwiązania SAP wraz z dostępem do materiałów dydaktycznych i szkoleń, tworzyć wzorcowe rozwiązania IT dla uczelni wyższych i sektora publicznego oraz świadczyć usługi outsourcingowe m.in. w modelu ASP.

W ramach umowy ze Slavia Consulting, SAP Polska dostarczył licencje na wykorzystanie rozwiązania SAP Business Suite, wraz z wersją instalacyjną systemu szkoleniowego IDES. System IDES jest skonfigurowanym systemem SAP, zawierającym grupę modelowych przedsiębiorstw, z których każde posiada odrębny profil działalności. Moduł ten gwarantuje studentom naukę praktycznej obsługi systemu SAP w środowisku przedsiębiorstwa. W ramach wdrożenia w Centrum Kompetencyjnym dostępnych będzie większość funkcjonalności systemu SAP, takich jak CRM, obsługa finansowa, hurtownie danych, zarządzanie inwestycjami i inne.

"Jest to związane z planami wprowadzenia do Polski programu SAP University, umożliwiającego studentom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania. Inicjatywa ta wprowadzana jest przez nasza firmę wspólnie z SAP Polska" - mówi Lech Dzierżawski, założyciel i prezes powstałej w 2004 r. firmy Slavia Consulting.

Niezwłocznie po podpisaniu umów o współpracy z uczelniami stworzone zostaną szczegółowe programy przedmiotów, w których wykorzystywane będzie oprogramowanie SAP. Przedmioty te staną się częścią programu studiów na wybranych kierunkach i będą dostępne jako specjalizacje dyplomowe. Slavia Consulting zobowiązała się do organizacji dla studentów egzaminów certyfikacyjnych i dyplomowych. Najlepszym absolwentom oferowany będzie także staż w Slavia Consulting.

Slavia Consulting będzie też zajmować się budową "wzorcowych rozwiązań IT w obszarze wspomagania zarządzania dla uczelni wyższych i jednostek sektora publicznego" oczywiście w oparciu o rozwiązania SAP. Firma chce także świadczyć usługi outsourcingowe w zakresie utrzymania i rozwoju systemów SAP, w tym w modelu ASP.

Slavia Consulting jest obecna na rynku od 2004 r. Status partnera SAP posiada od lutego 2006 r. Dotychczas firma działała głównie jako podwykonawca we wdrożeniach systemów SAP, choć prowadziła także własne projekty m.in. w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania, Politechnice Lubelskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej. Projekty realizowane dla tych uczelni dotyczyly implementacji systemu szkoleniowego SAP IDES, pomocy w przygotowaniu materiałów dydaktycznych oraz przeszkoleniu kadry. "W chwili obecnej nasza firma posiada zespół liczący 26 osób. Planujemy jednak zwiększenie jego liczebności do 38 osób w perspektywie roku" - konkluduje Lech Dzierżawski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200