Słaby kwartał Novella

Firma odnotowała stratę w wysokości 151 mln USD. Następstwem niekorzystnych wyników finansowych będą redukcje zatrudnienia, obejmujące również należącą do Novella spółkę Volera.

Novell wraz z ogłoszeniem niekorzystnych wyników finansowych za II kw. obrachunkowy br. poinformował, że zwolni 5% liczby pracowników. Redukcje obejmą ponadto 10% załogi spółki Volera, utworzonej w lutym br. wraz z Nortel Networks i Accenture.

W II kwartale roku obrachunkowego 2001, zakończonego 30 kwietnia br., Novell odnotował stratę w wysokości 151,3 mln USD. Na redukcje zatrudnienia miały wpływ również stosunkowo słabe wyniki firmy za cały 2000 rok obrachunkowy. Zysk Novella w 2000 r. był czterokrotnie mniejszy niż w 1999 r. Sprzedaż oprogramowania firmy zmniejszyła się wówczas o ponad 20%. Kierownictwo Novella liczy, że firma do końca fiskalnego roku 2001 zacznie ponownie osiągać zyski.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200